Domek Narzędziowy Drewniany

Jesień zbliża się wielkimi krokami, lada dzień tonami zaczną z drzew spadać liście i resztki owoców. Sprzętu by zachować porządek w ogrodzie potrzeba całkiem sporo. Tylko gdzie go bezpiecznie przechowywać?

Oprócz standardowych garaży coraz popularniejszy staje się drewniany domek narzędziowy. Te zazwyczaj niewielkich rozmiarów konstrukcje są nie tylko funkcjonalne, ale również świetnie komponują się z otaczającą zielenią.

Poznańska firma Domkizbalika.pl w swojej ofercie posiada kilkadziesiąt projektów drewnianego domku narzędziowego. Są to zarówno konstrukcje o powierzchni kilku metrów kwadratowych, jak i rozwiązania większe, mogące służyć jako domek letniskowy, czy altanka.

Drewniany domek narzędziowy zazwyczaj składa się z jednego pomieszczenia, by przestrzeń mogła spełniać swoją podstawową funkcję, jaką jest magazynowanie narzędzi i sprzętu. W ofercie firmy można znaleźć konstrukcje, które latem posłużą jako miejsce spotkań ze znajomymi, a zimą jako składzik. Taki drewniany domek narzędziowy zazwyczaj posiada dodatkowe zdobienia w formie przeszklonych drzwi, czy większej liczbie okien.

Niewielka powierzchnia domku ułatwia wszelkie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Decydując się na konstrukcję do 35m2 nie ma konieczności posiadania pozwolenia, a jedynie wymagane jest zgłoszenie w odpowiednim urzędzie.

Drewniane domki narzędziowe, podobnie jak standardowe projekty mieszkalne, powinny być wykonywane z wysokiej jakości surowca. Da to pewność, że budynek będzie służył wiele lat. Jednocześnie również należy pamiętać o systematycznej i prawidłowej konserwacji. Impregnacja to zabieg bardzo krótki, a chroni przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych, szkodnikami, czy zarodnikami grzybów.